„Zabawa sztuką” to popularny Ogólnopolski Projekt Edukacyjny, którego V edycja była realizowana w roku szkolnym 2025/2026.
Główny cel tej inicjatywy to propagowanie sztuki poprzez zabawę, rozwijanie kreatywności i wyobraźni dzieci oraz kształtowanie kompetencji kluczowych w oparciu o założenia pedagogiki Friedricha Froebla. Nasza szkoła uczestniczyła w projekcie już po raz trzeci, a w tym roku szkolnym kreatywne wyzwania realizowały klasy piąte i siódme.
W ramach projektu poznaliśmy freblowską metodę perforowania, malowaliśmy najsłynniejsze dzieła malarskie za pomocą plasteliny, dowiedzieliśmy się czym jest Land Art i jak tworzyć prace w tym stylu, wykonaliśmy prace plastyczne inspirowane twórczością takich artystów jak: Jerzy Duda Gracz, Piet Mondrian, Vincent van Gogh.
To była prawdziwa zabawa sztuką i nauka przez zabawę.