Biblioteka szkolna proponuje przyjazne traktowanie.

Można tutaj zachowywać się naturalnie i swobodnie.

Biblioteka szkolna to miejsce, gdzie można nie tylko znaleźć wspaniałą literaturę, ale też odpocząć, wyciszyć się i podumać między półkami. Wzajemny szacunek i   przestrzeganie zasad panujących w bibliotece gwarantuje dobrą atmosferę. Wolny dostęp do półek pozwala samodzielnie odkrywać skarby naszej biblioteki, a niezdecydowanym służy pomocą bibliotekarz.

W miarę możliwości staramy się uzupełniać księgozbiór o pozycje poszukiwane przez naszych uczniów, nowości oraz klasykę, bez których biblioteka nie mogłaby funkcjonować.

Opiekunem biblioteki jest mgr Elżbieta Hilt, nauczyciel mianowany, absolwentka Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej oraz studiów podyplomowych Literatura i Książka dla Dzieci i Młodzieży w Obliczu Współczesnych Wyzwań, miłośniczka książek dla dzieci, picture booków, pop upów, rozmów z młodymi ludźmi i atmosfery panującej między półkami.

20191028 093552 498x1024