Terapia pedagogiczna

Terapia pedagogiczna (zajęcia korekcyjno – kompensacyjne) to specjalistyczne działania mające na celu stymulowanie ogólnego rozwoju ucznia i usprawnianie funkcji ważnych w procesie uczenia się czytania i pisania. Adresowana jest do tych uczniów, którzy mają trudności w nauce czytania i pisania wynikające m.in. z: zaburzeń spostrzegania, pamięci wzrokowej i słuchowej, słuchu fonematycznego; zaburzeń orientacji przestrzennej i lateralizacji; problemów z koncentracją uwagi; niskiej sprawności grafomotorycznej oraz posiadają opinię poradni psychologiczno- pedagogicznej (lub są w trakcie diagnozy) z zaleceniem udziału w zajęciach. Zajęcia odbywają się w grupach liczących do 5 osób, jeden raz w tygodniu.
reedukacja